Amfitryta i Delfin

Αμφιτρίτη με το δελφίνι (2017-2019) / Amfitryta i delfin (2017-2019)
Inspiracją do wykonania rzeźby była mitologiczna Amfitryta z mitologii greckiej. Bogini morza, żona Posejdona. Wraz z mężem sprawowała władzę nad morzami, jednocześnie będąc uosobieniem piękna morza. Potrafiła także przemieniać ludzi w potwory morskie.
Głównym atrybutem Amfitryty był delfin.
W mojej rzeźbie chciałem uchwycić ułamek sekundy, który zawiera jej jedność z morzem. Urodę istoty wodnej ale i pięknej młodej kobiety mającej w sobie demoniczną moc, którą zraniona potrafi wykorzystać.
Również nie bez znaczenia jest postać delfina, ssaka będącego pośrednikiem pomiędzy światem lądowym i morski. Istoty przynoszącej szczęście starożytnym żeglarzom i bojaźń przed gniewem bogów u rybaków w przypadku złowienia.
Instalację wykonałem z czarnej blachy stalowej, w technologii którą wypracowałem od pierwszych rzeźb figuratywnych. Całość osadziłem na postumencie z naturalnego marmuru. Amfityta powstała w 2017 roku, delfin w 2019.

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WAGA: 200 kg

WYSOKOŚĆ: 240 cm

DŁUGOŚĆ: 240 cm

SZEROKOŚĆ: 90 cm

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów.

Produkt: dostępny

Cena: napisz/zadzwoń

Do śledzenia NOWOŚCI i etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook:
https://www.facebook.com/ethnoArt/

JESTEŚ ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? NAPISZ DO MNIE

napisz