FORFICULA

Forficula (17.XI.2018) z kolekcji „Quadraginta”. Jest rzeźbą z metalu, metaloplastyką. Spośród wakacyjnych wspomnień z dzieciństwa związanych z naturą, są dwuznaczne relacje ze skorkami. Przypomniałem sobie o tych stworzonkach, kiedy moje skrzaty przyniosły mi do podziwiania dwa przestraszone osobniki, nad których specyficzną fizjonomią od ładnej godziny debatowali. Najwidoczniej nie posiadali wiedzy, którą ja w ich wieku zostałem oświecony. Otóż w przekazach ludowych, którymi również byłem indoktrynowany, skorki przedstawiane są jako podstępne owady, które zakradają się do ucha celem uszkodzenia słuchu.
Moje dzieciaki w czystości swoich osądów, potraktowały je jako ciekawe i przyjazne stworki. Skorki pospolite są pożytecznymi owadami polującymi na mszyce czy rybiki, ale również szkodnikami podżerającymi rośliny.
Podobno samiec posiada dwa penisy, bo często zdarza się że przy stosunku jeden odpada…Matka natura na wszystko znajdzie sposób! Dla spokoju zrobiłem samice.

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:
WYSOKOŚĆ – 20 CM
SZEROKOŚĆ –30 CM
WAGA – 7 KG

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów.

Produkt: dostępny
Cena: napisz/zadzwoń

Do śledzenia NOWOŚCI i etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook:
https://www.facebook.com/ethnoArt/